GŁADZIE GIPSOWE KOSZALIN / TYNKI WEWNĘTRZNE

Nasza oferta  » GŁADZIE GIPSOWE KOSZALIN / TYNKI WEWNĘTRZNE

 

GŁADZIE GIPSOWE KOSZALIN, TYNKI WEWNĘTRZNE

Gładz szpachlowa- nadaj powierzchni szlachetny wygląd

Gładzie gipsowe są bardzo często stosowanym materiałem do dekoracyjnego wyrównywania powierzchni. Stosuje się je zarówno na ściany jak i sufity. Odpowiednio gruba warstwa gładzi gipsowej (2-3 mm) pozwala na wyrównanie chropowatej powierzchni tynków (cementowych, cementowo wapiennych). Dzięki zastosowaniu gładzi gipsowej struktura ściany staje się bardzo gładka i biała.

 

Gdzie stosować gładzie:

Gładzie stosuje się zarówno podczas remontu, renowacji tynków jak i w przypadku nowych ścian.W zależności o rodzaju gładzi można stosować ją wewnątrz i na zewnątrz budynku. Często wykorzystuje się je w pokojach, sypialniach, pokojach dziennych itp. Gładzie gipsowe z uwagi na małą wytrzymałość rzadziej stosuje się w korytarzach czy szlakach komunikacyjnych. Materiał ten w kontakcie ze zbyt wilgotnym powietrzem może się odkształcać i tracić wytrzymałość dlatego nie powinno się go stosować w pralniach czy łazienkach.

Rodzaje gładzi:

 • Gładzie gipsowe- produkuje się je z niezwykle drobno zmielonego gipsu (naturalnego lub syntetycznego). Gładzie z gipsu syntetycznego są wytrzymalsze zaś te z gipsu naturalnego są bielsze. Gładzie gipsowe (w zależności od specyfikacji producenta) nakłada się jednowarstwowo lub kilkakrotnie, niektóre rodzaje nadają się do końcowego wygładzania na mokro (co eliminuje dokuczliwe pylenie)
 • Gładzie wapienne – spoiwem w tego rodzaju gładzi jest wapno, można nanosić ręcznie lub maszynowo. Warstwa gładzi nie przekracza 5mm
 • Gładzie cementowe lub cementowo- wapienne – spoiwem jest cement. Produkuje się je w postaci suchej mieszanki. Są znacznie wytrzymalsze od gładzi gipsowych ale struktura powierzchni jest mniej gładka i wręcz szara. Tego rodzaju gładź nadaje się do pomieszczeń o dużej wilgotności powietrza lub na zewnątrz budynku, nie wymagają szlifowania, nakłada się dwie lub trzy warstwy. Gładź cementową, cementowo wapienną można nakładać maszynowo lub ręcznie. Grubość po nałożeniu około 2mm.
 • Gładzie polimerowe- w zależności od specyfikacji producenta można spotkać gładzie polimerowe w postaci suchej mieszanki lub gotowego produktu przygotowanego do nakładania (w plastikowych wiaderkach). Gładzie polimerowe charakteryzują się znacznie większą elastycznością (stosuje się je na podłoża „trudne” – np. narażone na delikatne ruchy konstrukcji lub wpływ temperatury. Powierzchnia wymaga szlifowania, można ja nanosić maszynowo lub ręcznie. Grubość po nałożeniu około 2-3mm

W ofercie naszej firymy znajdą Państwo:

 • Wykonywanie gładzi gipsowych
 • Szlifowanie gładzi gipsowych
 • Obróbka otworów drzwiowych i okiennych
 • Montaż drzwi wewnetrznych
 • Montaż parapetów wewnętrznych
 • Montaż i demontaz ościeżnicy
 • Skuwanie tynku
 • Wszystkiego rodzaju prace wyburzeniowe

Cennik prace tynkarsko-murarskie Koszalin

Cennik usług uzależniony jest od takich czynników jak: rodzaju prac, ich wielkości, stopień trudności oraz warunków realizacji zlecenia.

Prace tynkarsko murarskie oferta firmy remontowo budowlanej AlphaBud Koszalin

Drzwi wewnętrzne

Montowane w domach i mieszkaniach drzwi wewnętrzne są najczęściej wykonane z drewna litego, drewna klejonego lub płyt drewnopochodnych. W zależności od charakteru wnętrza można wybrać drzwi pełne lub drzwi przeszklone.

Drzwi zewnętrzne to wizytówka domu. Poza funkcją estetyczną pełnią także inne, równie ważne: chronią dom przed działaniem czynników zewnętrznych, zabezpieczają przed włamaniem

Drzwi wewnętrzne można wstawić samodzielnie, zwłaszcza że producenci tak przygotowują swój wyrób, by był jak najłatwiejszy do zmontowania. Wiele elementów – np. ościeżnice, wkłady i szyldy od zamków, zawiasy – może być zmontowanych lub zamontowanych fabrycznie. Wtedy montaż drzwi sprowadza się do poprawnego osadzenia ościeżnicy w otworze pozostawionym w ścianie, przymocowania listew maskujących i zawieszenia skrzydła.

Nasze usługi - gładzie gipsowe, prace murarsko tynkarskie

Nasza firma świadczy usługi typu gładzie gipsowe, prace murarsko tynkarskie w obrębie (30km) od siedziby. 

Nasi klienci pochodzą z miast: KOSZALIN, Białogard, Darłowo, Sławno, Bobolice, Ustronie Morskie, Sarbinowo, Mielno, Łazy, Dąbki, Polanów, Manowo, Karlino